BIKE FITTING 3d

BIKE FITTING 3D​

Cozmo Bike oferuje również usługi bike fittingu, które są prowadzone przez Wojtka Marcjoniaka - doświadczonego trenera kolarstwa i specjalistę w dziedzinie bike fittingu. Bike fitting to proces dopasowywania ustawień roweru do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Proces ten pozwala na zoptymalizowanie pozycji, co przekłada się na komfort, efektywność jazdy na rowerze oraz zapobiega kontuzjom. W trakcie sesji bike fittingu Wojtek dokonuje szczegółowej analizy pozycji na rowerze, w tym między innymi, siodła, bloków i kierownicy. Bike fitting oferowany przez Cozmo Bike jest przeznaczony dla rowerzystów na każdym poziomie zaawansowania - od początkujących do profesjonalistów. Sesja bike fittingu w Cozmo Bike trwa około 3 - 5 godzin i jest wykonywana w profesjonalnym studiu bike fittingowym wyposażonym w specjalistyczne narzędzia i urządzenia pomiarowe.

- KOMFORT -

- EFEKTYWNOŚĆ -

- ZAPOBIEGANIE KONTUZJOM- 

METODA RETUL FIT

Retul FIT jest kompleksową metodą indywidualnego dopasowania roweru do potrzeb, umiejętności i wymagań kolarza. Powstała dzięki bliskiej współpracy z jednym z czołowych badaczy na polu medycyny sportowej założycielem słynnego Boulder Center for Sports Medicine, doktorem Andrew Pruittem. Pozwala połączyć wiedzę medyczną i biomechaniczną i wykorzystać do maksimum zalety produktów Body Geometry w każdym punkcie kontaktu z rowerem. W efekcie każdy kolarz otrzymuje rower idealnie dopasowany do swojej budowy ciała, umiejętności, doświadczenia i kondycji fizycznej.

Narzędzie Ventage oparte jest o oprogramowanie zbierające dane z czujników na ciele rowerzysty i tworzące trójwymiarowy obraz wideo. Dzięki niemu specjalista Retul FIT ma do dyspozycji wszelkie szczegóły dotyczące pozycji kolarza na siodełku w czasie rzeczywistym podczas pedałowania i może swobodnie je optymalizować.

CENA USŁUGI 790 ZŁ

CZAS SESJI 3 -5 GODZIN

cO ZAWIERA - RETUL FIT Ventage

1. PROFIL KOLARZA

Wywiad dotyczący stylu jazdy, przebytych kontuzji, obciążeń treningowych, słabych punktów- Poznanie Twoich potrzeb, celów rowerowych.

2. BADANIE MOTORYCZNE

W tej fazie zbadamy typowy zakres ruchów kolarza- Testy pomogą Tobie zidentyfikować gdzie znajdują się ograniczenia wymagające zmiany pozycji.

3. USTAWIENIA W WIDOKU BOCZNYM

Tu będziemy pracować nad Twoją optymalną pozycją z perspektywy bocznej- Wybierzemy wspólnie siodło, jego wysokość i pozycję przód tył oraz kąt. Dalej wybierzemy mostek jego długość oraz kąt. Określimy kształt kierownicy, jej szerokość, reach oraz drop.

4.USTAWIENIE W WIDOKU PRZEDNIM

Analiza widoku z przodu zapewnia szereg danych biomechanicznych i kinetycznych- Pozwala prawidłowo ustawić bloki w butach oraz dobrać odpowiednie wkładki- W tym ustawieniu popracujemy nad liniową pracą Twoich kolan.

5. WIZYTA KONTROLNA

Sprawdzimy efektywność wprowadzonych zmian oraz adaptację do nowej pozycji. W razie potrzeby wprowadzimy niezbędne korekty.

6.RAPORT KOŃCOWY

Zawiera ocenę biomechaniczną i parametry

Retul Muve jest narzędziem ułatwiającym i maksymalnie skracającym uzyskanie optymalnej pozycji na rowerze. Dzieje się tak  dzięki płynnej regulacji geometrii roweru podczas pedałowania rowerzysty. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu łożysk liniowych i lekko działających korb ręcznych. Taki sposób eliminuje przerwy na montaż lub demontaż komponentów oraz zmianę pozycji siodła czy kierownicy. Urządzenie ma możliwość regulacji długości korb. Dane pozyskane z roweru Muve mogą być wykorzystane do zbudowania roweru w oparciu o program Retul Frame Finder.

CENA USŁUGI 350 ZŁ 

CZAS SESJI 1 - 1,5 GODZINY

cO ZAWIERA - BIKE SIZING RETUL Muve

1. PROFIL KOLARZA

Wywiad dotyczący stylu jazdy, obciążeń treningowych, słabych punktów, przebytych kontuzji związanych z jazdą na wcześniejszych rowerach- Poznanie Twoich potrzeb, celów rowerowych

2. OCENA ANATOMICZNA

Wykonujemy testy, które określą punkty wyjściowe dla ustawienia optymalnej pozycji

3. USTAWIENIE W WIDOKU PRZEDNIM

W nim będą zawarte dane z ustawienia roweru

4. PRZYDZIELENIE OPIEKUNA KLIENTA

Tu przygotujemy dla Ciebie ofertę rowerów, zgodną z Twoimi preferencjami i doborem wielkości roweru

KONSULTACJA BIKE FITTINGOWA​

Masz wiele pytań związanych z własną pozycją na rowerze, siodełko, mostek czy bloki w butach nie dają Ci spać po nocach. Chciałbyś z roweru szosowego zrobić rower czasowy i nie wiesz jak się do tego zabrać. A może Twój cel na ten sezon to start w wyścigach ultra? Na te i wiele innych pytań nasz fitter udzieli wyczerpujących odpowiedzi.

CENA USŁUGI 250

CZAS SESJI 1 - 1,5 GODZINY

USTAWIENIE BLOKÓW

Źle ustawione bloki w butach mają wpływ na powstawanie ciężkich kontuzji kolan. Mogą też wpłynąć na mniejszą efektywność naszego rowerowania. W trakcie sesji pomagamy wybrać odpowiednie do naszego poziomu zaawansowania pedały oraz bloki. Ustawienie pozycji bloków sprawdzane jest w próbie dynamicznej.

CENA USŁUGI 125

CZAS SESJI 1 - 1,5 GODZINY

NA SESJĘ BIKE FITTING NALEŻY ZABRAĆ

  • rower

  • krótki strój kolarski

  • buty kolarskie

  • komponenty które uważasz, że mogą się nam przydać

    wyniki badań diagnostycznych narządu ruchu

  • ew. strój sportowy

  • ręcznik

  • dobry humor :) 

WOJTEK MARCJONIAK

BIKE FITTER, COZMO BIKE​

Jak dojechać na BIKE FITTING 3d

Bike Fitting 3D Warszawa
ul. 3 Maja 84a
05-080 Izabelin
call
Telefon Bike Fitting 3D Warszawa
+48 698 977 411
mail_outline

Mail Bike Fitting 3D Warszawa

  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password